این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۱ اسفند ۱۸, جمعه

هشدار : ساکنان لیبرتی در معرض موشک باران دوباره قرار دارندساکنان لیبرتی بار دیگر تهدید به موشک باران شده اند. دیروز خبرگزاری حکومتی ایرنا به نقل از عدنان اسدی، معاون وزیر کشور عراق نوشت : «ما در ارتباط و گسترش مناسبات با ایران برای خود محدودیتی قائل نیستیم و معتقدیم باید در همه حوزه‌ها همکاری خوب و رو به توسعه داشته باشیم. اینها خائنان و قاتلان مردم عراق و ایران هستند و حضورشان مخل امنیت و ثبات عراق است»

این در حالی است که روز سه شنبه سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی کشورهایی را که میخواهند به ساکنان لیبرتی پناهندگی بدهند را آشکارا تهدید کرد.... تهدید سخنگوی جمهوری اسلامی نشان میدهد که رژیم جمهوری اسلامی خواستار انتقال ساکنان لیبرتی و اشرف به کشور ثالث نیست. و میخواهد آنها را به ایران بازگرداند و یا در عراق قتل عام کند. این موضع گیری ها در حالی است که مجاهدین نیز هر کس که برای خروج ساکنان لیبرتی تلاش میکند را وابسته به جمهوری اسلامی اعلام میکنند و سعی در متوقف کردن این تلاشها دارند.

بیانیه ای که امشب در سایت همبستگی منتشر شده است به طرح یک قتل عام جدید اشاره دارد : "بر اساس گزارشهای دریافتی از داخل ایران، نیروی تروریستی قدس، بار دیگر در صدد است به کمک نیروهای تحت امر مالکی، در روزهای آینده بار دیگر، لیبرتی را با موشک و خمپاره مورد حمله قرار دهد و به یک قتل عام جدید مبادرت کند."

حمله موشکی 9 فوریه به لیبرتی 7 کشته و بیش از 100 مجروح و معلول بر جا گذاشت. همچنین بنا به اخبار رسیده از لیبرتی، بهداشت و امکانات پزشکی کمپ در حد صفر میباشد. شیوع بیماری عفونی مننژیت که بعد از موشک باران اتفاق افتاد زنگ خطری بغایت جدی است. تمام شواهد نشان میدهد که طرحهایی برای کشتار وسیع ساکنان لیبرتی و اشرف وجود دارد. باید تمام امکانات را در جهت خروج آنها از عراق به کار گرفت.

زمانی در رابطه با قبول خلع سلاح توسط آمریکایی ها آقای رجوی پیام داده بود : "سلاح را دادیم و صاحب سلاح را نگاه داشتیم."... امروز نیز با همان شجاعت باید زمین و سرمایه را در عراق داد و صاحب زمین و سرمایه را نگه داشت. همان انسانهای مبارزی را که خود سرمایه مردم ایران میباشند. زمین اشرف مهم نیست ساکنان اشرف و لیبرتی ارزشمند هستند. هزاران اشرف را میتوان با این سرمایه های انسانی در هر کجای جهان دوباره ساخت. تا فرصت باقیست باید برای خروج از عراق اقدام کرد. مجاهدین تنها نیرویی هستند که توان اینکار را دارند. با خروج از عراق نه تنها تشکیلات مجاهدین در مسیر مبارزه بر علیه جمهوری اسلامی نابود نخواهد شد بلکه جان تازه ای خواهد گرفت. بار دیگر تاکید میکنم که ما برای پیروزی به هر قیمت به مجاهدین نپیوسته بودیم، برای مبارزه علیه جهل و ستم و برای پاس داشتن حرمت انسانی که مسعود از آن سخن میگفت، او را پیشرو خود قرار داده بودیم. ما امروز حق داریم از او، از خانم رجوی و از دیگر رهبران مجاهدین بخواهیم که به نجات جان عزیزان ما از جهنم عراق با تمام امکانات مادی و حقوقی خود برخیزند. پیروزی بر رژیم ولایت فقیه از خروج از عراق و شکستن این بن بست بزرگ میگذرد. نیروهای آنها در عراق و انرژی های ما در اینجا در نگرانی جان این عزیزان قفل شده است. برای همین هم هست که رژیم اینهمه نمیخواهد آنها از عراق بیرون بروند. تنها راه نجات ساکنان لیبرتی انتقال فوری آنها به کشور ثالث است و نه رفتن به کمپ اشرف. ماندن در عراق به هر شکل و صورت آن در شرایط کنونی به قتل عام خواهد انجامید. این هشدار را جدی بگیرید. وگرنه نفرین تاریخ نصیب کسانی خواهد شد که برای ماندن در عراق علیرغم اینهمه تهدید عینی علیه جان این بچه ها، اصرار ورزیدند و هیچ اقدامی جهت خروج آنها از باتلاق عراق انجام ندادند. خانواده های این مبارزان این قتل عام ها که امکان پرهیز از آن وجود دارد را فراموش نخواهند کرد. همچنانکه هیچ کس قتل عام سال 67 را بر خمینی و خمینی صفتان نه بخشید و نه فراموش کرد. امروز هنوز دیر نیست. اما فردا هیچ کس در امان نخواهد ماند. به وظیفه تاریخی خود قبل از اینکه دیر شود عمل کنیم.
لینک خبر در فیس بوک

عاطفه اقبال - 7 مارس 2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر