این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۱ اسفند ۱۲, شنبه

بيانيه مطبوعاتی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل

کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد نگرانی عميق خود را درباره امنيت و سلامت ساکنان کمپ ليبرتی در عراق تجديد می کند. اين به خاطر تهديدات همان گروهی است که ادعا کرد مسئوليت حمله موشکی به ليبرتی در نهم فوريه را به عهده دارد و در آن حمله 7تن کشته و دهها نفر مجروح شدند.


کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد باز تأکيد می کند که جمعيت ليبرتی طبق قانون بين المللی از حفاظت بين المللی برخوردار هستند. کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد قوياً کشورها را به مضاعف کردن تلاشهايشان برای پيدا کردن راه حل های انسان دوستانه برای اين جمعيت در خارج از عراق فرا می خواند و اصرار دارد تا آن زمان دولت عراق هر چيزی را که امکان پذير است در رابطه با تضمين يک محيط امن و سالم برای اين جمعيت به عمل بياورد.
اول مارس 2013 برابر با 11اسفند1391
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر