این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۵, یکشنبه

پیروزی ائتلاف مالکی در انتخابات عراقطبق گزارش خبرگزاریها، دیروز نتایج رسمی انتخابات شوراهای محلی در عراق اعلام شد. و بر اساس آن بیشتری آرا متعلق به ائتلاف نوری المالکی نخست وزیر فعلی عراق میباشد. مالکی در 8 استان از 12 استانی که در رای گیری شرکت کردند بیشترین آرا را بدست آورده است. بغداد، کربلا، بابل، بصره، دیوانیه، ذی قار، مثنی و واسط هشت استانی هستند که با اکثریت شیعه، ائتلاف مالکی بیشترین رای را در آنجا به دست آورده است. پیروزی ائتلاف مالکی در بغداد و بصره توسط رسانه ها بسیار مهم تلقی شده است. این انتخابات دو هفته پیش در روز 20 آوریل برگزار شد. ائتلاف مالکی با برنده شدن در این انتخابات خود را به عنوان قوی ترین نیروی سیاسی در عراق به ثبت رساند. ائتلاف العراقیه به رهبری ایاد علاوی که رقیب اصلی ائتلاف مالکی محسوب میشود در این انتخابات نتایج قابل توجهی به دست نیاورد.

برنده شدن مجدد ائتلاف مالکی در عراق، که مجاهدین بسیار روی شکستش حساب باز کرده بودند. بار دیگر نشان داد که ماندن در عراق دیگر ممکن نیست و به قیمت جان ساکنان لیبرتی و اشرف تمام خواهد شد. وقت آن فرا رسیده که مجاهدین تمام امکانات خود را روی انتقال به کشور ثالث بکار گیرند و انتقال به کشور ثالث را نه به عنوان " ویروس سه نقطه " که بعنوان "راه گشایی در مسیر نجات جان اعضایشان" در عراق بپذیرند. وکلا، پارلمانترها، و شخصیت های سیاسی حامی مجاهدین باید این خواسته را به ارگانهای سیاسی کشورشان منتقل کرده و روی آن بعنوان تنها راه حل پافشاری کنند. با پیروزی مجدد ائتلاف مالکی که خواهان ماندن مجاهدین در عراق نیست. جان ساکنان لیبرتی و اشرف در معرض خطر جدی قرار دارد.

عاطفه اقبال - 5 می 2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر