این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۷, جمعه

اخبار تکمیلی در رابطه با انتقال دیروز ساکنان لیبرتی به آلبانی 14 نفر از ساکنان لیبرتی دیشب - چهارشنبه 16 می - وارد شهر تیرانا پایتخت کشور آلبانی شدند. وزیر کشور آلبانی " فامور نوکا" گفت که روند پناهندگی این افراد بسرعت انجام خواهد شد. او همچنین تاکید کرد که این نفرات در حال حاضر نباید از شهر تیرانا خارج شوند. مارتین کوبلر نماینده ویژه سازمان ملل در عراق انتقال اولین سری ساکنان لیبرتی به آلبانی را قدمی مثبت در جهت خروج باقیمانده اعضای مجاهدین از عراق توصیف کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با تشکر از کشور آلبانی از رهبران مجاهدین خواست که در روند انتقال اعضای این سازمان به کشورهای ثالث، «همکاری کامل» داشته باشند. او همچنین گفت: «این وظیفه رهبران مجاهدین خلق است که دسترسی آزاد و بدون مانع ساکنان به ناظران حقوق بشر سازمان ملل را تسهیل کنند."

اسامی افراد منتقل شده به آلبانی هنوز اعلام نشده است. همچنین تا این لحظه مجاهدین خبر انتقال اولین سری ساکنان لیبرتی را در سایت های رسمی خود منتشر نکرده اند.

عاطفه اقبال - 18 می 2013

از طرف کمپین برای انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر