این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۷, جمعه

بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا "جن ساکی" در مورد نقل مکان ١۴ ساکن اردوگاه حریه به آلبانی


وزارت امور خارجه ایالات متحده

١۶ مه ۲۰١۳

١۴ ساکن اردوگاه حریه راهی آلبانی شدند

١۴ ساکن اردوگاه حریه در ١۵ ماه مه عراق را به قصد اقامت دائم در آلبانی ترک کردند.

ایالات متحده مراتب قدردانی خود را از دولت آلبانی به خاطر اقدام سخاوتمندانه انسانیش در پذیرش ۲١۰ ساکن سابق اردوگاه حریه ابراز می کند. آلبانی در آوردن صلح و ثبات به عراق شریکی قدرتمند برای ایالات متحده بوده است.

ایالات متحده رهبران مجاهدین خلق را به همکاری کامل با روند نقل مکان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و تسهیل دسترسی ناظران سازمان ملل متحد به ساکنان اردوگاه حریه تشویق می کند. نقل مکان ساکنان اردوگاه حریه به خارج از عراق برای امنیت آنها حیاتی است. تسهیل دسترسی آزاد و نا محدود ساکنان اردوگاه حریه به ناظران حقوق بشر سازمان ملل متحد وظیفه رهبران سازمان مجاهدین خلق است.

ایالات متحده حمایت محکم خود را از تلاشهای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، ماموریت یاری سازمان ملل متحد در عراق (UNAMI) و مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیرکا سازمان ملل، بار دیگر ابراز می کند. ما به تاکید بر اینکه امنیت اردوگاه و ساکنانش باید بر اساس یادداشت تفاهم ۲۵ دسامبر ۲۰١١ ،بین سازمان ملل متحد و دولت عراق، تامین شود، ادامه می دهیم و همه طرفهای درگیر را به همکاری موثر در این زمینه تشویق می کنیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر