این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ آبان ۱۵, پنجشنبه

درگذشت فریده ونایی یکی دیگر از نفرات انتقالی از لیبرتی به آلبانیفریده ونایی یکی دیگر از زنان ساکن لیبرتی که به آلبانی منتقل شده بود روز چهارشنبه 14 آبان 1393 زیر یک عمل جراحی بر اثر ایست قلبی درگذشت. این بیست و دومین نفر از ساکنین لیبرتی است که به علت بیماری و بطور خاص ایست قلبی و مغزی از دنیا می روند. ساکنان لیبرتی در چنین وضعیت خطیری به لحاظ جسمی قرار دارند. آنهایی که در طی این سالها از شرایط بغایت سخت عراق عبور کرده اند از همه نظر بیمار میباشند و باید بفوریت تحت نظر پزشکان ذیصلاح قرار گیرند و برای اینکار انتقال فوری آنها به کشور ثالث ضرورتی حیاتی دارد. آنها هر لحظه در معرض مرگ قرار دارند. فریده نایی متولد 1342 از زندانیان سیاسی دهه شصت که بعد از تحمل بیش از 4 سال زندان و شکنجه در زندان های اوین وقزل حصار عاقبت توانسته بود از مرگ نجات پیدا کند. اما از شرایطی بغایت سختتر که در این سالها در عراق با آن روبرو بود نتوانست جان سالم بدر برد! 

براستی برای خروج ساکنان لیبرتی بخصوص بیماران آن تا بحال چه اقدامی انجام شده است؟ بنا به گفته های اولیه مجاهدین هر یک از ساکنان لیبرتی سه وکیل بین المللی داشته اند! این سه وکیل تا بحال برای خروج آنها چه کرده اند؟ صف کسانی که بر اثر بیماری در لیبرتی از دنیا می روند در حال طولانی شدن است. چه تعداد دیگر بیمار در معرض مرگ در حال حاضر در لیبرتی وجود دارد و برای خروج آنها چه کارهایی انجام شده است؟ براستی چرا در اطلاعیه ای که مجاهدین در رابطه با مرگ فریده ونایی منتشر کرده اند از درخواست انتقال فوری برای بیماران ساکن لیبرتی خبری نیست!؟ در پشت قفل شدن خروج ساکنان لیبرتی از عراق چه دستهای پنهانی قرار دارند؟ اینها سئوالات بی پاسخی است که هرگز مجاهدین به آن پاسخی نداده اند.

عاطفه اقبال - 6 نوامبر 2014
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر