این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ آذر ۶, پنجشنبه

چرا رهبری سازمان مجاهدین خلق از اطلاع رسانی در مورد اعضا این سازمان در عراق و آلبانی خودداری می کند؟حنیف حیدرنژاد

یک خبر منتشر شده از سوی خانم عاطفه اقبال سخنگوی "کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث "[1] حکایت از آن دارد که در دو هفته گذشته حدود 240 نفر از ساکنین کمپ لیبرتی در عراق در دو نوبت به آلبانی منتقل شده اند. این خبر بطور رسمی از سوی سازمان مجاهدین خلق تائید یا تکذیب نشده است. همچنین تا کنون هیچ لیتسی از اسامی افراد منتقل شده به کشور آلبانی بطور رسمی انتشار نیافته است.
در یک سال گذشته چندین تن از افراد منتقل شده از کمپ لیبرتی در عراق به کشور آلبانی، به دلیل بیماری فوت کرده اند و تنها پس از فوت آنها بوده که نام و مشخصاتشان منتشر شده است.

سوال از رهبری سازمان مجاهدین خلق:

1- به چه دلیل اسامی افراد منتقل شده از عراق به به آلبانی را منتشر نمی کنید؟

2- اگر به هر دلیل نمی خواهید اسامی افراد منتقل شده از کمپ لیبرتی در عراق به کشور آلبانی را انتشار عمومی دهید، می توانید خانواده های افراد منتقل شده را بطور خصوصی در جریان قرار دهید؟ چرا این کار را انجام نمی دهید؟ چرا به نگرانی خانواده ها و بستگان اعضای خود که بعضا سه دهه است از وضعیت عزیرانشان بی اطلاع هستند، بی اعتنائی کرده و مانع برقرای رابطه آنها با هم می شوید؟

3- رهبری سازمان مجاهدین مدعی است که انقلاب ایدئولوژیک درونی در این تشکیلات، برای رهائی بشریت است و هر یک از کادرهای مجاهدین پس از سه دهه که از این "انقلاب" می گذرد، به "گوهر" هائی بی بدیل تبدیل شده اند. مسعود و مریم رجوی از برپائی "1000 اشرف" و صدور این انقلاب ایدئولوژیک به همه جا سخن می گویند. اگر چنین است، چرا رهبری سازمان مجاهدین درب های پایگاه های این تشکیلات را بر روی خانواده های اعضاء خود بسته است؟ چرا از بیرون آمدن این افراد از آلبانی به عنوان شانسی برای صدور انقلاب خود استفاده نمی کنند؟ هراس آنها از ارتباط "گوهر"های بی بدیلشان با مردم عادی و خانوادها هایشان از چیست؟

4- مسعود رجوی ادعا می کند که هر یک از اعضای این سازمان در کمپ لیبرتی در عراق در ماندن یا رفتن از این تشکیلات آزاد هستند و حاضر است تمام کمک های لازم برای خروج آنها از این تشکیلات تا رساندن آنها به یک کشور غربی را نیز به عهده بگیرد.[2]

اگر مسعود رجوی در گفته های خود صادق است، باید به مناسبات "غار نشینی" در تشکیلات خود پایان داده و حصارهای بلند بر گِرد این تشکیلات را برچیند. اعضاء این تشکیلات باید بتوانند بطور آزاد با دیگر انسانها، با خانواده هایشان و با رسانه های آزاد ارتباط برقرار کنند. خانواده اعضاء مجاهدین ساکن در عراق و آلبانی باید نسبت به وضعیت جسمی و سلامتی بستگانشان مطلع گردند و باید امکان ارتباط بین خانواده ها و این افراد و برعکس، برقرار باشد. هر سیاستی غیر از این، نقض حقوق بنیادین انسانی اعضاء سازمان مجاهدین خلق و خانواده ها یشان بوده و نشان از روابط و مناسبات بسته در این تشکیلات داشته و حاکی از آن است که رهبری مجاهدین "چیزهائی" برای پنهان کردن دارد.

حنیف حیدرنژاد
6 آذر 1393/ 26 نوامبر 2014
http://www.hanifhidarnejad.com/

زیرنویس ها

1- انتقال دو گروه از ساکنان لیبرتی به کشور آلبانی
http://campaignliberty3.blogspot.fr/2014/…/blog-post_26.html

2- پیام یازده آبان 1393 مسعود رجوی
http://www.hanifhidarnejad.com/Hidarnejad/index.php

http://www.hanifhidarnejad.com/Hidarnejad/index.php

۱ نظر:

 1. سرکار خانم عاطفه اقبال مسئول محترم کمپین ....
  احتراما خواهسمند است به این چند سئوال ساده پایخ روشن بدهید.
  1- مرجع اطلاعات شما چه گروه ویا سازمانی است؟
  2- ایا این سازمان به پرسش خوانواده ها در مورد انتقال افراد پاسخگو است؛ یا اینکه فقط به گمپین شما پاسخگو است؟چرا؟
  3-چه الزامی دارد علنی کردن اسامی وجود دارد و چرا بر این کار اصرار دارید؛ در صورتی در منابع دیگر انتشار یافته و اساسا این انتشار چه ضرورتی دارد؟
  4- آیا شما از این افراد اجاره برا ی انتشار اسامی انها دارید ؟ شما با کدام مجوز و احازه ااقدام به انتشار اسامی این افراد مینمایید؟

  پاسخحذف