این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ آبان ۱۷, شنبه

یکی دیگر!میریعقوب ترابی 62 ساله از ساکنان سابق کمپ اشرف در عراق که در آبان سال 90  به خارج از عراق منتقل شده بود. دیروز جمعه 16 آبان 93  در یکی از مقرهای مجاهدین در حومه شمالی پاریس به علت ایست قلبی درگذشت. انتقال او بعد از حمله 19 فروردین سال 90 صورت گرفته بود. دو روز پیش از آن در روز چهارشنبه 14 آبان نیز فریده ونایی که حدود یکسال پیش از کمپ لیبرتی به آلبانی منتقل شده بود بر اثر ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. تعداد کسانی که در مقرهای مجاهدین در چنین وضعیتی از دنیا می روند در سالهای اخیر رو به افزایش است. براستی علت و ریشه این ایست های مکرر قلبی و مغزی را در کجا باید جستجو کرد؟

این وضعیت کسانی است که بسیار زودتر از شرایط اخیر از عراق بیرون آمده اند. وضعیت کسانی که در حاضر در لیبرتی مانده اند بسیار خطرناک تر است. تعدادی که بطور روزانه با بیمارهای مختلف دست و پنجه نرم میکنند و در محدودیت های پزشکی در عراق نمیتوانند معالجه شوند هر روز زیادتر می شود. به همین خاطر است که کمپین ما بار دیگر بر انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث دست میگذرد. ساکنان لیبرتی بویژه در وحله اول بیماران آن باید هر چه سریعتر برای رسیده گی های پزشکی به کشور ثالث منتقل شوند.

عاطفه اقبال - 17 آبان 93 برابر با 8 نوامبر 2014
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر