این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ اردیبهشت ۳۱, چهارشنبه

موضع گیری نیم بند مجاهدین در قبال سخنان لاریجانی!

بالاخره بعد از سه روز سکوت در قبال تقاضای صادق لاریجانی مبنی بر استرداد ساکنان لیبرتی به ایران، مجاهدین با اطلاعیه ای از جانب شورای ملی مقاومت عکس العمل نشان دادند! تا دیشب این موضع گیری در هیچ یک از سایت های رسمی و غیررسمی مجاهدین منتشر نشده بود. ولی تاریخ اطلاعیه با وجود اینکه امروز صبح منتشر شده است دو روز پیش یعنی 29 اردیبهشت عنوان شده!! جالب اینجاست که این اطلاعیه که فقط در سایت همبستگی ساعاتی پیش منتشر شد نه در سایت اصلی مجاهدین و نه در سایت شورای ملی مقاومت و سایت های دیگر غیررسمی و هوادار مجاهدین هنوز نیامده است! سئوال این است آیا اگر موضوع تهدید در مورد جان رهبران مجاهدین بود نیز همین تاخیر مجاز شمرده میشد؟ یا باید به خودسوزی چندین نفر می انجامید!؟ این موضع گیری نیم بند البته که زیر فشار افکار عمومی و با انتشار اطلاعیه کمپین که به این عدم موضع گیری اعتراض کرده بود صورت گرفت. اما نکته بسیار مهم در این اطلاعیه این است که باز با وجود اینکه در این اطلاعیه هشدار در رابطه " با براه انداختن حمام خون دیگری" توسط رژیم داده شده ولی هیچگونه سخنی از انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث بعنوان تنها راه نجات جان آنها در میان نیست! در هیاهوی تبلیغاتی برای برنامه سالانه ماه ژوئن که به شکرگذاری دستگیری و آزادی چند روزه خانم رجوی صورت میگیرد گویا مسئله جان ساکنان لیبرتی هر روز از نظر مجاهدین کمرنگ تر و کمرنگ تر میشود! اگر این چنین نیست کمپین ما، به مجاهدین پیشنهاد میکند با توجه به اینکه ماجرای دستگیری خانم رجوی مربوط به یازده سال پیش است و اینک خطر بصورت مستقیم جان ساکنان لیبرتی را تهدید میکند تیتر اصلی این گردهم آئی سالانه را به " نجات جان ساکنان لیبرتی ار عراق" اختصاص داده و با این شعار انسانی و حقوق بشری بطور خاص ایرانیان را به این مراسم دعوت کنند. مراسمی مردمی و نه مراسمی که در آن سخنرانان خارجی با پرداخت پول بلیط هواپیمایشان و اقامت چند روزه در بهترین هتل های فرانسوی و دستمزدهای کلان در آن شرکت میکنند! مراسمی مردمی و نه مراسمی که لباس خانم رئیس جمهور مقاومت و دیگر شرکت کنندگان در آن قیمتش بیش از نان شب صدها خانواده ی فقیر ایرانی باشد! و نه مراسمی که شرکت کنندگان لهستانی و آفریقائی و دیگر کشورهای خارجی بیش از شرکت کنندگان ایرانی باشد! و نه مراسمی که قیمت سالن و تزئینات و خوانندگان و نوازندگان آن سر به فلک بزند! پولهایی که اگر به موضوع انتقال ساکنان لیبرتی اختصاص داده شود، میتوان آنها را ظرف مدت کمی به بیرون از عراق منتقل کرد. کمپین ما بار دیگر از مجاهدین و بطور خاص خانم رجوی که این مراسم به مناسبت آزادی او از زندان فرانسه برگزار میشود میخواهد موضوع این مراسم سالانه را به " انتقال فوری و نجات جان ساکنان لیبرتی از عراق" اختصاص و با تمام امکانات مالی و حقوقی به خروج ساکنان لیبرتی از عراق تحت نفوذ رژیم جمهوری اسلامی که کمر به قتل تک تک آنها بسته است، برخیزند!

عاطفه اقبال - 31 اردیبهشت 93 برابر با 21 می 2014
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

لینک موضع گیری مجاهدین 
http://www.hambastegimeli.com/home/مهمترين-خبرها/49978-فراخوان-براي-محكوميت-درخواست-استرداد-ساكنان-ليبرتي-توسط-رئيس-قضاييه-آخوندهاhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203864841086673&set=a.1179427131075.27307.1390052760&type=1&theater
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر