این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ شهریور ۲۳, شنبه

نگرانی برای جان ربوده شدگان از کمپ اشرف افزایش می یابد

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که بعد از حمله مرگبار به کمپ اشرف در اول سپتامبر کمیساریا بشدت نگران امنیت ساکنان پیشین - 7 نفری که ربوده شده اند - میباشد. در این بیانیه نوشته شده که بر اساس اطلاعات رسیده هفت نفر از ساکنان کمپ اشرف در جریان حمله اول سپتامبر ناپدید شده اند و این خطر ...وجود دارد که علیرغم میلشان به ایران بازگردانده شوند. کمیساریای عالی پناهندگان از دولت عراق خواست که با مشخص کردن محل این اسیران، امنیت آنها را تامین و از بازگرداندن اجباری آنها جلوگیری نماید.

در همین رابطه دیروز جمعه 13 سپتامبر تلویزیون البلادی وابسته به دولت مالکی گفت که 7 نفر ربوده شده از کمپ اشرف در اسارت نیروهای امنیتی عراق هستند و نیروهای عراقی مشغول بازجویی از آنها می باشند. یک منبع مسئول گفت که این 7 تن به دلایل قضایی بازداشت شده اند و بازجویی از آنها به دلیل جنایتهایی است که در استان دیالی مرتکب شده اند!!

لازم به ذکر است که روز جمعه معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق آقای گریگوری بوسزتین، در گفتگویی با آسوشتیدپرس حمله اخیر به کمپ اشرف و کشته شدن 52 مجاهد خلق را " زنگ خطری هشداردهنده" توصیف کرده بود. او همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل درخواست کرده بود که در پذیرش ساکنان لیبرتی پیشقدم شوند.

جان این 7 نفر در معرض خطر قرار دارد. آنها طبق کنوانسیون حقوق بشر اشخاص حفاظت شده محسوب میشوند و از نظر کمیساریای پناهندگان، پناهجو هستند. سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان در عراق مسئولیت حفاظت از جان آنها را به عهده دارند. این هفت تن باید به کمپ لیبرتی بازگردند و از آنجا به همراه ساکنان لیبرتی به کشور ثالث منتقل شوند.
عاطفه اقبال - 14 سپتامبر 2013
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالثهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر