این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ شهریور ۱۹, سه‌شنبه

خبر فوری : ربوده شدگان زنده و در نزدیکی فرودگاه بغداد اسیر هستند

طبق اطلاعیه ای که مجاهدین امروز منتشر کرده اند. 7 نفری که در جریان قتل عام روز یکشنبه 1 سپتامبر توسط دولت عراق به گروگان گرفته شده اند زنده هستند و توسط نیروهای وابسته به نخست وزیری عراق در محلی نزدیک فرودگاه بغداد زندانی شده اند. آنها از زمان دستگیری در اعتصاب غذا بسر می برند و قرار است به ایران تحویل داده شوند. لازم به یادآوری است که این افراد ربوده شده طبق کنوانسیون 4 حقوق بشر " افر...اد حفاظت شده" محسوب میشوند و از نظر کمیساریای عالی پناهندگان " پناهجو " هستند و هر گونه تعرض، بازگرداندن به ایران در مورد آنها جرم محسوب می شود.
 اسامی این گروگان ها به ترتیب زیر می باشد : محبوبه لشکری، فاطمه طهوری، محسن نیکنامی، فاطمه سخایی، لیلا نباهت، صدیقه ابراهیم پور، وجیهه کربلایی
کمپین ما از دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس جمهور آمریکا و کمیساریای عالی پناهندگان می خواهد که در رابطه با آزادی فوری این 7 گروگان اقدام کنند. همچنین از تمامی هموطنان درخواست داریم که به هر شکل ممکن با مجامع بین المللی تماس گرفته و از آنها برای آزادی این ربوده شدگان درخواست کمک کنند.

عاطفه اقبال - 10 سپتامبر 2013
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

رونوشت به :
دبیر کل سازمان ملل متحد
رئیس جمهور آمریکا
کمیساریای عالی پناهندگان

تلفن های تماس برای تقاضای آزادی این ربوده شدگان : 

کمیساریای پناهندگی در ژنو :  (+41)-22 739 8111
عراق : 0119647704431286
آمریکا : 12026474000 -
کاخ سفید : 202-456-1111هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر