این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ شهریور ۲۲, جمعه

7 ربوده شده از کمپ اشرف در دست دولت عراق اسیر هستندبنا به خبر رادیو عراق آزاد وابسته به آمریکا، سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق امروز اعلام کرد، 7 نفر از ساکنان اشرف که در جریان قتل عام 1 سپتامبر ربوده شده اند در دست نیروهای عراقی اسیر هستند. ...این سخنگو گفت : "نيروهاي امنيتي اين افراد را بعلت حمله بر عليه نيروهاي امنيتي البته در يك نزاع داخلي كه طي آن 52 نفر كشته شدند، دستگير كرده اند!! " بنا به اطلاعیه مجاهدین این هفت نفر با لباس های آبی رنگ زندان در زندان لشكر 7 مالکی ديده شده اند.
وزارت خارجه آمریکا در نامه ای که برای درخواست انتقال باقیمانده ساکنان اشرف نوشته بود خاطر نشان کرده بود که برای آزادی گروگانها اقدام خواهند کرد. همچنین عفو بین الملل دیروز به اقدام فوری برای آزادی گروگانها فرا خواند.
کمپین ما از دبیر کل ملل متحد، رئیس جمهور آمریکا و کمیساریای عالی پناهندگان میخواهد که برای آزادی این 7 اسیر اقدام فوری به عمل آورند. لازم به تاکید است که آنها طبق کنفوانسیون 4 ژنو اشخاص حفاظت شده محسوب شده و در نظر کمیساریای عالی پناهندگان پناهجو هستند و از هر تعرضی باید در امان باشند. همچنین از هموطنان می خواهیم که با تماس گرفتن با ارگانهای بین المللی آنها را به اقدام فوری جهت آزادی اسرا فرا بخوانند.

عاطفه اقبال - 12 سپتامبر 2013
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

رونوشت :

دبیر کل سازمان ملل
دفتر رئیس جمهور ایالت متحده
کمیساریای عالی پناهندگان
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر