این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ شهریور ۲۶, سه‌شنبه

210 نفر تا کنون از عراق انتقال پیدا کرده اند
بنا به بیانیه شماره 7 کمیساریای عالی پناهندگان که در تاریخ 13 سپتامبر منتشر شد، از سال 2011 تا کنون 210 نفر از ساکنان لیبرتی به کشور ثالث منتقل شده اند. این آمار نشان میدهد که بغیر از موارد اعلام شده بصورت رسمی ، انتقال های اعلام نشده ای هم وجود داشته است. آخرین آماری که توسط کمیساریای عالی پناهندگان در تاریخ 19 ژوئیه منتشر شده بود از انتقال 135 نفر خبر میداد. که در اطلاعیه جدید به آن 75 نفر دیگر افزوده شده است.
با توجه به خبر تائید نشده ، مبنی بر انتقال نهمین سری ساکنان لیبرتی در روز جمعه 13 سپتامبر به کشور آلبانی ، به احتمال زیاد بسیاری از این افراد در این گروه بوده اند.
کمپین ما امیدوار است که روند انتقال ساکنان لیبرتی با سرعت بیشتری به پیش برود، با توجه به اینکه مجاهدین نیز در اطلاعیه اخیر خود اعلام کرده اند هزینه انتقال و استقرار ساکنان را خود به عهده میگیرند. کمیساریای عالی پناهندگان باید هر چه زودتر پرونده پناهندگی ساکنان لیبرتی را با انتقالشان به کشورهای امن تعیین تکلیف کند.

عاطفه اقبال - 17 سپتامبر 2013
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالثهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر