این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۴ مهر ۱۶, پنجشنبه

گزارش صدای آمریکا از جلسه سنا در مورد کمپ لیبرتی

روز گذشته - چهارشنبه 7 اکتبر 2015 -  موضوع عراق و ساکنان لیبرتی در جلسه ای در سنای آمریکا به بحث گذاشته شد. در این جلسه  جیمز جونز مشاور پیشین امنیت ملی دولت اوباما، سناتور پیشین جوزف لیبرمن،  سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا وسلی مارتین فرمانده سابق کمپ اشرف در عراق در زمان اشغال آمریکا - جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا شرکت داشتند.  مک کین طی صحبت های خود به این مسئله اشاره کرد که در سالهای اخیر ساکنان *کمپ اشرف! قربانی محدودیت ها، آزار و همینطور حملات موشکی و یورش خشونت بار شدند و اکثر این حملات از طرف شبه نظامیان رادیکال عراقی و همچنین عوامل رژیم جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. او گفت : ما از هر نگاهی که به ساکنان کمپ اشرف که در عراق ساکن بودند بنگریم با ملاک های اعتبار انسانی در این جا روبرو هستیم که باید رعایت شود. دولت و مسئولان نظامی آمریکا برای حفاظت از هزاران تن ساکنان کمپ اشرف تعهدی کردند که سلاح های خود را در ازای دریافت حفاظت از سوی آمریکا تحویل دادند . جان مک کین از انتقال و اسکان ساکنان اشرف در کشورهای دیگه حمایت کرده و افزود که مشکل *کمپ اشرف تنها بخش کوچکی از مشکلی هست که آمریکا در منطقه با آن روبرو است و آن نفوذ و نیات منفی رژیم جمهوری اسلامی ایران در منطقه است. او مشکل نفوذ رو به افزایش ایران در منطقه را تا حدی به دلیل عدم استراتژی موثر امریکا در مقابله با این نفوذ دانست و گفت: رژیم ایران در سوریه، لبنان، عراق، یمن و بحرین و دیگر نقاط گروه های مسلح را آموزش داده و مسلح می کند تا برای بی ثبات کردن متحدان آمریکا بجنگند. مک کین حضور نیروهای ایران در سوریه را به منظور تقویت ائتلاف ضد آمریکایی تهران ، حزب الله،  سوریه و نیروهای روسیه توصیف کرد. 

* منظور ساکنان سابق کمپ اشرف و در حال حاضر ساکنان کمپ لیبرتی می باشد. 

* صدای آمریکا گزارش کوتاهی از این جلسه تهیه کرده است که در این ویدئو مشاهده می کنید.

عاطفه اقبال - 8 اکتبر 2015
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث۲ نظر:

  1. در صورت امکان انتقال ،این فرزندان غیرت مند و شریف و سرمایهای مقاومت ایران به اروپا و یا امریکا ویا مکان های امن دیگری میبایست هراقدامی شود،بنظر من این انسانهای دلیل و از جان گذشته ،به اندازه کافی به عهد و پیمان خویش در مبارزه علیه حکومت ملایان و فاسدان رذل وفا کرده اند. به امید سلامتی و بهروزی همه آنها.

    پاسخحذف
  2. به نظر من نگاه داشتن این سرمایه های ملی در کمپ لیبرتی به هر بهانه و با هر تحلیل به اصطلاح "استراتژیک" از طرف رهبری سازمان در راستای مبارزه با رژیم آخوندی یک اشتباه مهلک بوده و فقط به فقط به نفع رژیم خونخوار آخوندی است. نیاز به هیچگونه پر چانگی در این باره وجود ندارد. فقط مروری بر آنچه از سال 2003 بر آنها رفته است به خوبی گویای غلط بودن این تحلیل بوده و جان و عمر آنها را به هدر داده است. از قضا اگر رژیم آخوندی هم از این سماجت نهایت سواستفاده را می کند نمی توان آنرا به پای درست بودن این تحلیل گذاشت. آخوندها هم خواهان نگاه داشتن این مبارزان ملی در این زندان هستند تا هرگونه اهرم مبارزه را از آنها گرفته و انرژی و عمر آنها را بسوزانند و به هدر دهند و این عجیب نیست چون بهر صورت این رژیم خونخوار خواهان حذف دشمنانش است و اگر به ظاهر اشک تمساح می ریزد و در سایتهای وزارت اطلاعات خواهان خروج آنها از عراق می شود، صرفا به دلیل رد گم کردن است، چرا که می داند بهترین حربه را برای مسوولین سازمان فراهم کرده تا دلسوزان این عزیزان را به بهانه آنکه رژیم هم، چنین می خواهد ساکت کنند و آنها در آنجا به کار گل مشغول باشند. اما خدا نکند که این چنین شود. آرزو می کنم که ذره ذره انرژی هر ایرانی برای تحقق آزادی، دموکراسی و حقوق بشر در ایران صرف مبارزه با دشمنان آن یعنی آخوندهای پلید حاکم بر میهنمان گردد.

    پاسخحذف