این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۰ خرداد ۸, یکشنبه

انسان دیگری در اشرف بر اثر محاصره پزشکی جان سپرد.

 به محاصره پزشکی که از اولین حقوق انسانها اعتراض کنیم


فراخوان به اقدام بین المللی برای لغو محاصره پزشکی

 کاظم نعمت اللهی، ۵۱ ساله، از مجاهدان اشرف، با ۲۲سال سابقه مجاهدت، به خاطر محاصره ضد انسانی پزشکی و کارشکنی مستمر کمیته سرکوب اشرف و عمر خالد، مدیر شکنجه گاه عراق جدید، در اولین ساعات بامداد روز یکشنبه ۸ خرداد ماه، پس از ۹ ماه مقاومت، در بیمارستان بعقوبه در گذشت.بر اساس تجویز پزشکان متخصص در ۵مهر۸۹ کاظم می بایست به سرعت تحت دیالیز قرار می گرفت. اما این عمل به بهانه های مختلف به تعویق افتاد و اولین دیالیز چهار ماه و نیم بعد یعنی در روز ۱۸ بهمن انجام گرفت. بر اساس دستور پزشک بعد از آن نیز کاظم می بایست هر هفته دو بار برای دیالیز به بیمارستان بعقوبه می‌رفت. اما در این مدت بارها بیمارستان عراق جدید، که تنها کارکردش شکنجه مجاهدان مجروح و بیمار است، از فرستادن او به بعقوبه جلوگیری می کرد. این تأخیر و تعللها باعث از کار افتادن هر دو کلیه او شد. پزشک متخصص بعقوبه از کارشکنی های شکنجه گاه عراق جدید به شدت برآشفته بود و به مدیر آن اعتراض می‌کرد.


روز ۱۹ اردیبهشت، وضعیت کاظم به وخامت گرایید. اما عمر خالد از اعزام او به بیمارستان بعقوبه خودداری کرد. دو روز بعد در حالیکه وضع او فوق العاده بحرانی شده بود به بیمارستان بعقوبه و اتاق مراقبتهای ویژه(CCU) منتقل شد. در روز ۲۹ اردیبهشت، وقتی بیمار بار دیگر برای رفتن به بعقوبه، به بیمارستان عراق جدید مراجعه کرد, عمر خالد بار دیگر مانع اعزام وی شد و با اهانت او را بازگرداند و تنها سه روز بعد در اول خرداد به بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بعقوبه منتقل شد. اما این بار وضعیت کاظم فوق العاده وخیم بود. تعداد زیادی از مجاهدان اشرف داوطلب بودند برای نجات جان کاظم یک کلیه خود را به او بدهند. ۱۵تن در ۵ و ۶خرداد به بیمارستان عراق جدید مراجعه کردند تا برای اهدای کلیه به بیمارستان بعقوبه بروند, اما عمرخالد مانع رفتن آنان شد و گفت بعدأ برای این کار اقدام کنند. 

کاظم نعمت اللهی در ۱۲بهمن در نامه یی به نمایندگان ملل متحد هشدار داده بود: «من نگران هستم آنقدر این محدودیتها و تأخیرها را ادامه دهند تا هر دو کلیه من از کار بیفتد...جان بیماران در اشرف برای عمر خالد مدیر بیمارستان عراق جدید که تحت امر کمیته غیرقانونی وابسته به نخست وزیری کار می‌کند هیچ اهمیتی ندارد, وی نه تنها تسهیلاتی برای درمان بیماران فراهم نمی‌کند بلکه برعکس هر روز برای شدت بخشیدن به اعمال فشار بر بیماران و اذیت و آزار آنها ، در مورد درمان بیماران بیشتر کارشکنی می کند» . 
قبل از این نیز مجاهدان خلق مهدی فتحی و محمد رضا حیدریان پس از مدتها مقاومت در برابر بیماری به خاطر ممانعت از دسترسی آزادانه به خدمات پزشکی و کارشکنی های کمیته سرکوب اشرف در اذرماه و دی ماه گذشته درگذشتند.
مقاومت ایران کمیته سرکوب اشرف و شخص مالکی که اقدامات سرکوبگرانه و محاصره اشرف، به طور مستقیم به دستور او انجام می‌‌شود، را مسئول مرگ کاظم نعمت اللهی، مهدی فتحی و محمد رضا حیدریان می داند و خواستار اقدام فوری بین المللی برای لغو محاصره پزشکی و دسترسی آزادانه ساکنان اشرف به خدمات درمانی و نجات جان بیماران و مجروحان وخیم هستند. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ خرداد ۱۳۹۰ (۲۹می ۲۰۱۱ )
لینک در فیسبوک

کامنت در فیسبوک

Commentaires
Parviz Atefi
روانش شاد . نابود باد اصل ولایت فقیه ...
30 mai 2011, 00:32
J’aimeAfficher plus de réactions
4
Leila Jadidi
بسیار باعث تاسف است
30 mai 2011, 06:23
J’aimeAfficher plus de réactions
1
سیما ریاحی
انسانهای که به خا طر نداشتن حداقل حقوق انسانی باید جان عزیزشان را از دست بدهند.
30 mai 2011, 09:59
J’aimeAfficher plus de réactions
1
Zinat Akhondi
باید به مسبب اصلی این ماجرا یعنی رژیم ضد بشر حاکم بر ایران لعنت فرستاد ، مرگ بر حکومت فاشیست خامنه ای با تمام دار و دسته اش
31 mai 2011, 12:02
J’aimeAfficher plus de réactions
1
Atefeh Eghbal
مازیار عزیز، بله این بغضی است که گلوی همه ی ما را می فشارد. ابعاد این مسئله هنوز برای عموم باز نشده است. روزی خواهد آمد که همه به تمام ابعاد این فاجعه اشراف پیدا کنند ولی آرزو میکنم که آن روز برای نجات بچه های نازنین اشرف دیر نشده باشد. آرزو میکنم که این یاران از جهنمی که مالکی و خامنه ای برایشان تدارک دیده اند و آنها را به حبس کشیده اند نجات یابند. و این مسئله فقط و فقط از نظر من با در میان گذاشتن حقایق با مردم و درخواست اعتراض همگانی برای بیرون آوردن این بچه ها محقق خواهد شد. به امید آنروز.
31 mai 2011, 20:04
J’aimeAfficher plus de réactions
1
Majid Amini
حرف مازیار حرف دل من هم هست درود بر تو که شجاعانه گفتی. راستی چه کسی مسبب اصلی است ؟ سوال خوبی است خانم زینت آخوندی! چه کسی از پرپر شدن انسان ها استقبال میکند؟ چه کسی ریخته شدن این خون ها را ضروری و لازم برا ی پیش برد استراتژی خود میدانند و میگوید خون سرخ است که راه باز میکند؟! غافل از آنکه دوران شهید سازی و راه باز کردن با خون گذشته است. دیگر نمیتوان شکست یک استراتژی را با خون انسانها توجیه کرد.
31 mai 2011, 23:44
J’aimeAfficher plus de réactions
1
Majid Amini
خانم آخوندی چرا جوابتان را جدا گانه برایم فرستادید چه بیمی از نوشتن نظرتان روی این صفحه دارید؟ ضمنا متاسفم که در این حد سطحی هستید. در ثانی علامت سوال نبود بلکه تعجب بود و آنهم نه به خاطر اسم شما بلکه عطف به موضوع مطروحه از طرف شما بود . بازهم متاسفم برای شما به خاطر قضاوت و داوری عجولانه تان.
3 juin 2011, 00:49
J’aimeAfficher plus de réactions
Zinat Akhondi
باید بگویم هیچ بیمی از شما ندارم وفقط نخواستم خارج از موضوع چیزی نوشته باشم تازه موضوع مطرحه از طرف من به رژیم منفور جمهوری اسلامی بار میگردد چرا شما را ناراحت کرد و موجب تعجب شما شد در ضمن آدم ها را در ترازوی خودتان قرار ندهید چون اصلا عادلانه نیست
3 juin 2011, 08:19
J’aimeAfficher plus de réactions

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر