این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۵ تیر ۲۲, سه‌شنبه

پذیرش ساکنان لیبرتی در آلبانینخست وزیر سابق آلبانی " پاندلی مایکو" که در مراسم سالانه مجاهدین در پاریس شرکت کرده بود، طی صحبت هایش اشاره ای کوتاه به ساکنان لیبرتی داشت و گفت : دولت و احزاب آلبانی همه اتفاق نظر در  پذیرش  ساکنان لیبرتی در آلبانی دارند.

چندی پیش نیز نخست وزیر فعلی آلبانی ادی راما گفته بود که تا آخر سال 2016 نزدیک به 1900 نفر از ساکنان لیبرتی به آلبانی منتقل خواهند شد. این انتقال تا کنون بصورت چهل نفر در هفته صورت گرفته است. و انتظار می رود تا چند ماه آینده انتقال ساکنان لیبرتی به کشور آلبانی به پایان برسد. پذیرش ساکنان لیبرتی توسط آلبانی بنا به درخواست رسمی جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از دولت آلبانی طی سفری در ماه فوریه به آلبانی صورت گرفت.

عاطفه اقبال - 23 تیر95 برابر با 12 ژوئیه 2016
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر