این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۵ تیر ۱۴, دوشنبه

حمله موشکی به کمپ لیبرتی تعدادی مجروح به جا گذاشت


بر طبق اطلاعیه ای که مجاهدین در رسانه هایشان منتشر کرده اند. ساعاتی پیش کمپ لیبرتی مورد حمله موشکی قرار گرفت.  مجاهدین این حمله را به شبه نظامیان وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران نسبت می دهند که در گذشته نیز چنین حملاتی را بر علیه ساکنان لیبرتی سازماندهی کرده بودند. طبق همین اطلاعیه این حمله که در ساعت 20 و 35 دقیقه شب به وقت عراق صورت گرفته، هیچ کشته ای نداشته ولی تعدادی از ساکنان مجروح شده اند. همچنین قسمت های از کمپ لیبرتی بر اثر این حمله به آتش کشیده شده است. تعداد زیادی از موشک ها به هدف اصابت نکرده و در اطراف کمپ به زمین افتاده اند.
این حمله موشکی در شرایطی صورت می گیرد که وضعیت بغداد هر روز بحرانی تر و ناامن تر می شود. روز گذشته حملات انتخاری در بغداد 200 کشته و 200 مجروح برجا گذاشت.
کمپین ما با محکوم کردن قاطع این حمله جنایتکارانه خواستار انتقال هر چه سریعتر تمامی ساکنان لیبرتی از عراق است. ما بار دیگر تاکید میکنیم که باید تمامی امکانات در جهت انتقال بی قید و شرط ساکنان لیبرتی به کشوری امن صورت بگیرد. جان ساکنان لیبرتی در عراق غرق آتش و خون در خطر جدی قرار دارد. باید به هر شکل ممکن به انتقال ها سرعت بیشتری داده شود.
عاطفه اقبال – 14 تیر 95 برابر با 4 ژوئیه 2016
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

- بعد از تحریر : مجروحان حمله موشکی شب گذشته تا این لحظه نزدیک به چهل نفر میباشد. از اسامی مجروحان هیچ اطلاعی در دست نیست. ضمن اینکه در کمپ لیبرتی ویرانی گسترده ای بوجود آمده و بسیاری از اطاقک های محل زندگی و خواب ساکنان درهم شکسته شده است. تعدادی از عکس های آنرا در ذیل منتشر میکنیم.
فیلمی از آتش سوزی در کمپ لیبرتی بعد از حمله موشکی


چند عکس از ویرانی های محل اقامت ساکنان لیبرتی
۲ نظر:

  1. امیدوارم عید روزه گرفتن این مؤمنان از خدا بیخبر توی سرشون بخوره، عید فطرشون حرومشون شه که میخوان بهترین فرزندای این سرزمین رو به خاک و خون بکشند.

    پاسخحذف
  2. امیدوارم برادرم و دوستانش سالم باشند تا پوزه‌ی بدخواهانشان به زمین مالیده شود

    پاسخحذف