این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۲, یکشنبه

با فروپاشی پارلمان عراق وضعیت بغداد بشدت آشفته است!

پارلمان عراق سقوط کرد

نیروهای بدر در حال نزدیک شدن به مرکز بغداد هستند.


طبق خبر صدای آمریکا لحظاتی پیش پارلمان عراق سقوط کرد و پارلمانترهای کرد و سنی بغداد را به سمت اربیل و سلیمانیه ترک کرده اند. در پی اشغال مجلس عراق توسط هواداران مقتدی صدر که دیروز صورت گرفت. پارلمانترها مجلس را تخلیه کردند. گفته میشود تعدادی از آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. طبق همین گزارشات گروه هایی از تظاهر کنندگان علیه قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و دخالت های جمهوری اسلامی شعار می دهند و گروه  دیگری در اعظمیه بغداد پرچم جمهوری اسلامی را بالا برده و به طرفداری از  رژیم ایران شعار داده اند. از دیروز پس از اشغال مجلس توسط طرفداران مقتدی صدر در بغداد حکومت نظامی اعلام شده است. اما تظاهر کنندگان همچنان در منطقه سبز بغداد حضور داشته و مجلس را در اختیار دارند. طبق همین خبر رقابت هایی بین شبه نظامیان بدر و طرفداران مقتدی صدر بر سر بدست گرفتن قدرت وجود دارد. و اعضای شبه نظامیان بدر که وابسته به رژیم جمهوری اسلامی هستند در حال نزدیک شدن به مرکز بغداد می باشند. 

شرایط آشفته فعلی در بغداد بطور خاص برای ساکنان لیبرتی که در اسارت بسر می برند. بسیار خطرناک است. در چنین وضعیتی  که قانونی بر کشور مسلط نیست نیروهای طرفدار جمهوری اسلامی  می توانند ساکنان لیبرتی را هدف کینه جویی قرار دهند.

ساکنان لیبرتی بدون هیچ دفاعی در معرض تهدیدات جدی قرار دارند و باید بفوریت آنها را بدون هیچ قید و شرطی به کشور ثالث منتقل کرد. خانواده های ساکنان لیبرتی به شدت نگران وضعیت آنها در شرایط آشفته عراق هستند.

عاطفه اقبال - 1 می 2016
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر