این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۰ دی ۸, پنجشنبه

بحران اشرف- آخرین خبر - اعلام آمادگی رسمی مریم رجوی برای انتقال ساکنان اشرف به کمپ ویکتوری


بحران اشرف - طبق بیانیه ای که توسط شورای ملی مقاومت منتشر شد، مریم رجوی با پذیرش توافقنامه سازمان ملل، آمادگی ساکنان اشرف را برای انتقال به کمپ ویکتوری - مقر سابق آمریکایی ها - اعلام کرد و در رابطه با چگونگی پذیرفتن این توافقنامه گفت :

سرانجام توضیحات روشنگرانه نماینده ویژه دبیرکل در نامه اش به ساکنان اشرف درباره یادداشت تفاهم، آنها را به انتقال بر اساس بیانیه ۴دیماه خانم کلینتون و نامه ۷دیماه (۲۸دسامبر۲۰۱۱) نماینده ویژه دبیرکل متقاعد کرد.

من مصرانه از مجاهدان اشرف خواستم که بر روی همین پایه ها و بیانیه های دبیرکل و خانم اشتون و کمیسرعالی آنتونیو گوترز حساب و اعتماد کنند.


خانم رجوی با تأکید بر تسلیم نشدن ساکنان اشرف در برابر رژیم ولایت فقیه، چگونگی پروسه گام به گام  انتقال ساکنان اشرف به کشور ثالث را به صورت زیر فرمول بندی نمود :

صرفنظر کردن از حق اقامت و پناهندگی ۲۶ساله در عراق که در ۲۲ نظریه حقوقی از سوی برجسته ترین حقوقدانان جهان تشریح شده است.

قبول طرح پارلمان اروپا برای ترک عراق و رفتن به کشورهای ثالث.

قبول توصیه کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد برای ارائه درخواستهای انفرادی پناهندگی و اعلام آمادگی برای مصاحبه های انفرادی.

و سرانجام پذیرش طرح آمریکا و ملل متحد برای ترک اشرف، بیابان خشک و بی آبی که هزاران نفر آن را طی ۲۶سال با زحمت و هزینه بسیار به یک شهر مدرن با دانشگاه، کتابخانه، موزه، بیمارستان، ایستگاه برق، گورستان، مسجد، پارک، دریاچه، تأسیسات ورزشی و تفریحی و پناهگاههای زیر زمینی در برابر بمبارانها و حملات مکرر رژیم ایران با موشکهای اسکاد ب تبدیل کرده بودند.


مریم رجوی با تشکر از همه کسانی که برای یک راه حل مسالمت آمیز تلاش کردند، به لغو بلادرنگ محاصره و همه محدودیتها و تحریکات علیه ساکنان اشرف فراخوان داد و خواهان حداکثر هوشیاری و مراقبت جامعه بین المللی برای حفاظت از جان و حقوق ساکنان اشرف همراه با ثبت یکایک موارد نقض تصریحات نامه نماینده ویژه دبیرکل و بیانیه های دبیرکل ملل متحد و خانم کلینتون، تا زمان رفتن آخرین نفر از کمپ آزادی به کشورهای ثالث گردید

مریم رجوی در انتها اعلام کرد: به‌رغم اینکه هدف قرار دادن اشرف با موشکهای ۱۰۷میلیمتری در روزهای ۴ و ۶دیماه و انواع تحریکها در بغداد و دور تا دور اشرف علیه ساکنان اشرف ادامه دارد، ۴۰۰تن از ساکنان اشرف به نشانه ابراز حسن نیت آماده اند در اولین فرصت برای تحویل گرفتن و آماده سازی کمپ آزادی به آنجا بروند. انتقال نخستین گروه در عین حال آزمایشی از نحوه برخورد دولت عراق با تعهداتی است که به سازمان ملل و دولت آمریکا داده است..

عاطفه اقبال - 28 دسامبر 20112 commentaires
Commentaires
Fara Bahar
سلام،
حالا هم که ترک اشرف بهشون تحمیل شده،یک مشت خود فروخته بی همه چیز امثال کریم حقی و قشقاوی و سگ وسوتک ،عملا اطّلاعیه میدهند که ما آماده ایم تا با سرویسهای اطّلاعاتی کشورهای اروپائی در جهت لو دادن موقعیت تشکیلاتی ونظامی افراد برای جلوگیری از عملیات خرابکاری در فرانسه وکشورهای دیگر توّسط این افراد که حاضرند به اروپا بیایند همکاری کنیم.یعنی این حرومزاده ها عملا میخواهند تو کار پناهندگیشون مشکل ایجاد کنند.
Gérer
6 ans
J’aimeAfficher plus de réactions
Arash Pirouz
خوب آقای بهار شما از مزدور و خائن وخود فروش انتظار دیگری داشتید؟
Gérer
6 ans
J’aimeAfficher plus de réactions


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر