این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۴ اسفند ۲۱, جمعه

هشدار جدی در رابطه با جان ساکنان لیبرتی!


بر اساس خبر خبرگزاری فرانسه، سد شهر موصل در عراق ترک برداشته و  خطر یک سونامی بزرگ چندین شهر بزرگ عراق از جمله موصل و بغداد را تهدید میکند. طبق همین خبر، این سونامی می تواند تقریبا یک سوم عراق را بین برده و در عرض چند ساعت به کشته شدن صدها هزار نفر منجر شود. بر اثر این سونامی امکان دارد چندین شهر برای روزهای طولانی زیر آب فرو روند. با اینکه دولت عراق هفته پیش  یک قرارداد ۱۸ ماهه ۳۰۰ میلیون دلاری با یک شرکت ایتالیایی برای بازسازی این سد منعقد کرد ولی سفارت آمریکا در عراق اعلام کرده است که بغداد با خطر جدی  و بی سابقه ریزش سد موصل  مواجه است. بنا به گزارش خبرگزاری ها، سفارت آمریکا  به شهروندان آمریکایی که در عراق هستند هشدار داد که شهر موصل و بغداد را ترک کنند. در این اطلاعیه آمده است : " ما اطلاعاتی که نشان دهد سد موصل در چه زمان مشخصی فرو می ریزد را در اختیار نداریم ولی جهت هشدار تاکید میکنیم که تخلیه سریع و گسترده، موثرترین راه برای نجات جان صدها هزار نفر است." همچنین سفارت آمریکا در این اطلاعیه هشدار داده است که فرو ریختن سد موصل می تواند بر شبکه برق عراق آسیب وارد کرده و پایتخت عراق را به همراه فرودگاه بین المللی بغداد را برای چند هفته زیر آب ببرد.- کمپ لیبرتی در کنار فرودگاه قرار دارد - 


سد موصل در مسیر رودخانه دجله در عراق

جان ساکنان لیبرتی که در کنار فرودگاه بغداد بسر می برند در صورت ریزش این سد در خطر جدی قرار دارد. لازم به یادآوری است که آخر شهریور سال جاری چند موشک به مجموعه کمپ ویکتوری که لیبرتی نیز زیر مجموعه آن محسوب میشود، شلیک شد که به لیبرتی اصابت نکرد.در همان زمان کمپین ضمن اعلام این خبر، هشدار داد که نباید از این مسئله بی توجه گذشت و هدف شلیک ها کمپ لیبرتی بوده است. اما مجاهدین بدون توجه به این هشدار نه تنها در این رابطه هیچ خبری اعلام نکرده و موضعی نگرفتند. بلکه آنرا هوچی گری ! از طرف کمپین نامیدند!  اما درست یکماه بعد، حمله ای به کمپ لیبرتی صورت گرفت که باعث کشته شدن 24 نفر از ساکنان لیبرتی شده و تعداد زیادی مجروح مجروح بجا گذاشت.در حالیکه در صورت آماده باش قبلی و پراکندگی افراد در سطح لیبرتی تعداد کشته شدگاه و مجروحان میتوانست به مراتب کمتر باشد.


در پی خبری که در چند ماه  گذشته بصورت مکرر روی آنتن های خبری قرار داشته و امروز اکثر خبرگزاری های بزرگ نسبت به وقوع چنین حادثه ای مستمرا هشدار می دهند. دیگر نمیتوان گفت که کسی در جریان خبر قرار نداشته است. اما مجاهدین در این مدت چنین خبری را مطلقا اعلام نکرده و با تکیه بر آن خواستار انتقال فوری ساکنان لیبرتی نشده اند!

ما بار دیگر تاکید میکنیم، باید به انتقال سریع ساکنان لیبرتی، بدون اما و اگر اقدام کرد و آنها را از قتلگاه عراق که در آن با تهدیدهای بسیاری مواجه هستند، خارج کرد. پیش شرط های مسخره انتقال گروهی و انتخابی و بیست نفره را باید در جهت اولویت دادن به حفظ جان ساکنان لیبرتی کنار گذاشت. خانواده های بسیاری نگران جان عزیزانشان در عراق هستند. این هشدار را جدی بگیرید.

 عاطفه اقبال - 21 اسفند 94 برابر با 11 مارس 2016
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث


- سد موصل در مسیر رودخانه دجله در شمال استان نینوا در عراق قرار دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر