این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۴ فروردین ۲۹, شنبه

درگذشت یکی دیگر از ساکنان لیبرتی بر اثر بیماری


امروز جمعه 28 فروردین یکی دیگر از ساکنان لیبرتی درگذشت. جلال عابدینی 58 ساله پناهنده کشور انگلستان، روز چهارشنبه 26 فروردین برابر با 15 آوریل در بیمارستانی در بغداد تحت عمل جراحی تومور روده قرار گرفته بود. بنا به اطلاعیه مجاهدین، جلال از سالهای پیش با یک کلیه زندگی میکرد و  دچار بیماری سابقه داری در چشم و گوش نیز بود. مجاهدین می گویند با اینکه اسم او را از مدتها پیش در لیست بیماران برای انتقال فوری به کشور ثالث به سازمان ملل متحد داده بودند، ولی اقدامی صورت نگرفته بود. شب گذشته اطلاعیه ای از جانب مجاهدین منتشر شد که در آن خواستار انتقال فوری جلال عابدینی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بود به کشور انگلستان شده بودند. در این اطلاعیه آمده بود  " سازمان ملل و دولت انگليس بايد به سرعت و در اولين فرصت ممكن ترتيبات اعزام و معالجه آقاي عابديني را تا دير نشده فراهم كنند."

کمپین ما با تسلیت به خانواده و یاران جلال عابدینی، بار دیگر خواستار انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث و در درجه اول انتقال بیماران می باشد. تنها راه حل نجات جان آنها، انتقالشان به کشور ثالث میباشد.

در عین حال این سئوال پیش می آید که چرا با توجه به بیماری های مختلف جلال عابدینی و شرایط وخیم جسمی اش، فقط  در لحظات آخر که دیگر هیچ امیدی به زنده بودن او نبود، اطلاعیه ای برای انتقال او به انگلستان داده میشود!؟ چرا برای نجات جان او سریعتر اطلاعیه و درخواست انتقال بصورت عمومی مطرح نشده است؟ در همین اطلاعیه ذکر شده است که شمار دیگری از ساکنان لیبرتی از بیماریهای صعب العلاج رنج میبرند. براستی چند نفر دیگر در کمپ لیبرتی با سابقه بیماریهای مختلف بسر می برند که انتقال آنها باید بفوریت و اورژانس صورت پذیرد و فقط در بستر مرگ حق انتشار اطلاعیه بنامشان محفوظ میباشد؟ چرا اسامی این بیماران و درخواست انتقالشان علنی نمیشود که هم خانواده هایشان بتوانند بصورت فردی برای آنها اقدام کنند و هم فشار افکار عمومی بتواند به انتقال آنها یاری رساند. چرا در رابطه با انتقال حداقل بیماران فوری از عراق به کشور ثالث بسیج عمومی صورت نمیگیرد و این تقاضا فقط در شب قبل از مرگ افراد به بیرون درز پیدا میکند. این چندمین اطلاعیه از این دست است که در شب قبل از مرگ یک بیمار در لیبرتی، جهت درخواست انتقال فوری او منتشر میشود!؟

ما بار دیگر از سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان، و تمامی ارگانهای حقوق بشری می خواهیم که در درجه اول برای انتقال بیماران در کمپ لیبرتی به کشور ثالث بفوریت اقدام کنند. جلال عابدینی بیست و پنجمین نفر از ساکنان لیبرتی که در عراق یا در آلبانی جان می سپارد.

عاطفه اقبال - 28 فروردین 94 برابر با 17 آوریل 2015
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر