این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ بهمن ۱۴, دوشنبه

شایعات تائید نشده در مورد انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

به گزارش سایت عربی اشرف نیوز که وابسته به رژیم جمهوری اسلامی میباشد. عراق به یک توافق با سازمان ملل و اتحادیه اروپا بر سر انتقال ساکنان لیبرتی به کشور رومانی رسیده است. همچنین در خبرهایی که در سایت های وابسته به رژیم منتشر شده، به نقل از سایت عربی رادیو مسکو آمده است که خانم یانا هیپاشکووا رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در دیدار اخیر خود با محمد شباع السودانی وزیر حقوق بشر عراق به او گفته که اتحادیه اروپا در صدد اتخاذ تصمیمات برای اختصاص دادن 22 میلیون یورو به صندوق سازمان ملل در جهت انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث میباشد. بر اساس همین خبرها، با استناد به اظهارات یکی از کارکنان وزارت امور خارجه رومانی، وزیر امور خارجه آمریکا در اوایل ماه دسامبر در بروکسل با وزیر امور خارجه رومانی در مورد انتقال ساکنان لیبرتی به شهر کرایووا در رومانی صحبت کرده و به توافق رسیده است.
چند روز پیش نیز کامل امین سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق نیز طی مصاحبه ای با خبرگزاری حکومتی فارس گفته بود : مقدمات انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث در حال انجام است.

این اخبار هنوز در هیچ رسانه غیروابسته و قابل اتکایی منتشر نشده و تا بحال به شایعه شبیه است. بنابراین نمیتوان آنها را تائید کرد. متاسفانه شایعات همیشه زمانی پا میگیرند که دست اندرکاران اصلی از درز هر گونه خبری در مورد ساکنان لیبرتی جلوگیری میکنند.

امیدواریم که خبرهای رسمی بزودی از انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث خبر داده و به نگرانی ها در مورد سرنوشت ساکنان لیبرتی پایان دهند.

عاطفه اقبال - 3 فوریه 2014
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203118070097865&set=a.1179427131075.27307.1390052760&type=1&theater
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر